Nowości

Turyści powracają do średniowiecznych miejsc w Walii, jak donosi Cadw

W ciągu ostatniego roku ponad dwa miliony osób odwiedziło zamki, opactwa i miejsca historyczne zarządzane przez Cadw, służbę rządu walijskiego ds. środowiska historycznego. Stanowi to 92% liczby osób, które przyjeżdżały w okresie przednoworocznym.

Cadw opublikował dane obejmujące ich ostatni rok finansowy – między kwietniem 2022 a marcem 2023. Stwierdzili, że ponad 1,1 miliona wizyt zostało złożonych w 23 obsadzonych witrynach Cadw, podczas gdy co najmniej milion więcej osób przybyło do witryn bez personelu.

Reklama

Conwy Castle pozostaje najbardziej popularnym miejscem witającym 227 000 wizyt w ostatnim roku, co stanowi wzrost o 5% w stosunku do poziomów sprzed Covid. Największy wzrost nastąpił jednak w St David’s Bishop’s Palace, gdzie odnotowano wzrost liczby odwiedzin o 49% w stosunku do poziomu sprzed Covid.

„Cieszę się, że widzę tak zachęcające liczby odwiedzin w naszych fantastycznych obiektach Cadw” – mówi Dawn Bowden, walijska wiceminister ds. sztuki i sportu. „Po niezwykle trudnych kilku latach, jesteśmy na dobrej drodze do pełnego i rekordowego powrotu do zdrowia”.

Reklama

Po głównych pracach i ulepszonych obiektach dla zwiedzających w zamku Caernarfon i trwających pracach w zamku Caerphilly, Cadw spodziewa się hucznego roku 2023. W rzeczywistości, wczesne oznaki są takie, że liczba odwiedzających podczas ostatnich świąt wielkanocnych przekroczyła równoważny okres przed pandemią. Pomyślny powrót do zdrowia doprowadził do znacznego wzrostu dochodów komercyjnych Cadw, które obecnie osiągnęły rekordowy poziom 9,6 mln GBP w porównaniu z poziomem sprzed pandemii wynoszącym 8 mln GBP.

Dochód ten pomaga wspierać istotną pracę Cadw w zakresie zachowania i ochrony naszego wybitnego dziedzictwa dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Na przykład Cadw właśnie zakończyło poważne prace konserwatorskie w zamku Coety, w Bridgend i w opactwie Neath.

W marcu Senedd uchwalił przełomowe nowe przepisy, które sprawią, że prawo, które pomaga zachować i chronić nasze historyczne miejsca o znaczeniu krajowym, stanie się bardziej dostępne i lepiej rozumiane. „Rząd Walijski jest zaangażowany w zachowanie i ochronę bogatych miejsc historycznych Walii dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń” – dodaje Bowden.

Kliknij tutaj, aby odwiedzić stronę Cadw

Top Image: Photo by Ruben Holthuijsen / Flickr

Reklama

Subskrybuj Medievalverse

Powiązane artykuły
Nowości

Konferencja: The Other Sister: Nowe badania nad nieklasztornymi kobietami zakonnymi (1100-1800)

The Other Sister: Nowe badania nad nieklasztornymi kobietami zakonnymi (1100-1800) Uniwersytet w…
Przeczytaj całość
Nowości

Największe średniowieczne miasto Afryki Południowej miało rozbudowany system zarządzania wodą, stwierdzają naukowcy

Great Zimbabwe, największe miasto południowej Afryki w okresie średniowiecza, wykorzystywało…
Przeczytaj całość
Nowości

Alhambra jest teraz najbardziej Instagramowym zamkiem świata

Jakie są Najbardziej Instagrammable Zamek do odwiedzenia w 2023 roku? Oto pierwsza…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!