Tajemnice

Kontrowersje wokół Homo Floresiensis: The Hunt For The Modern Hobbit A Hoax?

Czy poszukiwania współczesnych krewnych Homo floresiensis z wyspy Flores zamieniły się w polowanie na hakerów? Wszystko, co naukowcy myśleli o ewolucji człowieka, zmieniło się w 1856 roku po tym, jak pierwsze skamieniałe dowody na istnienie przodków człowieka zostały odkryte przez kamieniarzy w Dolinie Neandera w Niemczech, wywołując wielką debatę na temat nieznanej wówczas ewolucji naszego gatunku. Odkrycie tej neandertalskiej czaszki wyznaczyło początek ludzkiej paleontologii i zapoczątkowało szereg nowych pytań dotyczących tego, jak wielu innych wczesnych przodków człowieka było tam, wciąż czekając na odkrycie.

Profesor Johann Karl Fuhlrott odkrył czaszkę „Neandertalczyka 1” w Jaskini Feldhofera w Niemczech w 1856 roku i datował ją radiowęglowo na 40 000 lat temu (Domena publiczna).

Odkrywanie skamieniałości

Pewne minimum ewolucyjnej jasności zostało osiągnięte po 1868 roku, kiedy archeolog François Berthoumeyrou odkrył szczątki wczesnych współczesnych ludzi w słynnym schronisku skalnym Cro-Magnon, Les Eyzies de Tayac, Dordogne, Francja. Skamieniałości te stanowiły pierwszy powszechnie akceptowany dowód istnienia wczesnego Homo sapiens , a dziś odkryto ponad 6 000 ludzkich skamieniałości, które razem opowiadają historię naszego rozwoju w ciągu ostatnich siedmiu milionów lat ewolucji człowieka. Nawiasem mówiąc, odniesienie do siedmiu milionów lat pochodzi z odkrycia w 2001 roku częściowej skamieliny kości nogi i dwóch kości przedramienia w środkowoafrykańskim kraju Czad, które reprezentują najwcześniejsze znane hominidy, które około siedem milionów lat temu zarówno chodziły wyprostowane i wspinały się po drzewach.

Schronienie skalne Cro-Magnon. Pamiątkowa marmurowa tablica głosi: „Schronienie Cro-Magnon: Tutaj w 1868 roku François Berthoumeyrou odkrył ludzi z Cro-Magnon”. ( Sémhur / CC BY-SA 4.0)

Choć siedem milionów lat może brzmieć jak znaczący okres czasu, okazało się, że to tylko rysa na powierzchni kosmicznego zegara, gdy w 2017 roku zespół badaczy z UCLA i University of Wisconsin-Madison potwierdził, że mikroskopijne skamieniałości odkryte w prawie 3,5-miliardowym kawałku skały w zachodniej Australii są najstarszymi skamieniałościami, jakie kiedykolwiek znaleziono i rzeczywiście najwcześniejszymi bezpośrednimi dowodami życia na Ziemi. Podczas gdy wszystko to jest znane o pochodzeniu życia na ziemi w ciągu ostatnich 150 lat, podobnie jak dzisiaj, nagłówki gazet głównego nurtu nagięły, zniekształciły i znacznie sterowały kursem publicznego postrzegania tego, co faktycznie wydarzyło się w ewolucji, aby dopasować się do swoich dawców i powiązanych narracji politycznych i religijnych.

CZYTAJ WIĘCEJ…

Podoba Ci się ten podgląd i chcesz czytać dalej? Możesz! DOŁĄCZ DO NAS ( z łatwym, natychmiastowym dostępem ) i zobacz co Cię omija!!! Wszystkie artykuły Premium dostępne są w całości, z natychmiastowym dostępem.

Za cenę filiżanki kawy otrzymujesz to i wszystkie inne wspaniałe korzyści w Świat Tajemnic Premium. I – za każdym razem, gdy wspierasz ŚT Premium, wspierasz niezależną myśl i pisanie.

Ashley Cowie jest szkockim historykiem, autorem i dokumentalistą prezentującym oryginalne spojrzenie na problemy historyczne, w przystępny i ekscytujący sposób. Jego książki, artykuły i programy telewizyjne badają zaginione kultury i królestwa, starożytne rzemiosła i artefakty, symbole i architekturę, mity i legendy opowiadając prowokujące do myślenia historie, które razem oferują wgląd w naszą wspólną historię społeczną .

<em>www.ashleycowie.com

Top Image : Jaskinia, w której w 2003 roku odkryto szczątki Homo floresiensis, Lian Bua, Flores, Indonezja ( CC BY-SA 2.0 )

By: Ashley Cowie

Powiązane artykuły
Tajemnice

Król Karol III: Co jest w imieniu? Więcej niż myślisz

Gotowy do objęcia angielskiego tronu po odejściu swojej matki, królowej Elżbiety II, były…
Przeczytaj całość
Tajemnice

Śmierć królowej wywołuje dyskusję na temat królewskiej linii sukcesji

W 1953 roku w koronacji Elżbiety II uczestniczyło 8 251 gości z 181 krajów i terytoriów. Po jej…
Przeczytaj całość
Tajemnice

12 Strasznie pięknych nagrobków z cmentarza Staglieno

Być może nie ma innego cmentarza na ziemi, który oddaje emocje miłości, straty i żalu wokół…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!