Dziwne historie

Bezgłowe borsuki i wiedźmowate króliki

Autor: Beach Combing | w : Modern , trackback

Nowy podcast Boggarta i Banshee jest tutaj na temat Wesley Poltergeist. Czytelnicy z wielu lat mogą pamiętać, że odwiedziłem tę sprawę w długim wątku postów z powrotem w 2015 roku. Cóż, teraz Chris i ja powróciliśmy, aby przegrabić popioły poltergeista.

Ponownie uderzyło mnie to, że choć może nie jest to najbardziej dramatyczny przypadek poltergeista, to jest on najlepiej udokumentowany z przedwojennej Wielkiej Brytanii. Przeczytałem też jeden konkretny fragment z większą wiedzą niż miałem jeszcze w 2015 roku („nadejście mądrości z czasem”). Osoby zaznajomione z nawiedzeniem pamiętają, że poltergeist pojawia się dwukrotnie jako bezgłowy borsuk i raz jako biały królik. To jest właśnie incydent z królikiem, a świadkiem był tu człowiek służący w zatrudnieniu Wesleya.

Coś wyszło z miedzianej ładowni jak królik, ale mniejszy, i obróciło się pięć razy bardzo szybko. Jego uszy leżały płasko na szyi, a mały ogonek stał prosto. [Sługa pobiegł za nim z kleszczami w rękach, ale kiedy nic nie znalazł, przestraszył się i poszedł do służącej w salonie. [Zauważ, że w innej relacji jest on określany jako „biały”].

Sprawa Wesleya była związana, przy kilku okazjach, z uprawianiem czarów przez rodzinę. Istnieje również długa brytyjska tradycja, że czarownice potrafią zmieniać się w króliki i zające lub pokrewne nieokreślone stworzenia. Kluczowo mam akord pamięci brzmiący gdzieś w mojej głowie czarownicy wykonującej zaklęcie przez wielokrotne obracanie się w formie królika. Jeśli mam rację to z pewnością tak właśnie jest w tym przypadku: 'odwrócony pięć razy’ nie był przypadkowym zwierzęcym wile, był próbą zaczarowania rodziny. Folklor wpadł w sidła sprawy poltergeista.

Jeżeli ktoś może sobie przypomnieć ten pół (wyobrażony) obrót królika to proszę o kontakt: drbeachcombing AT gmail DOT com

Powiązane artykuły
Dziwne historie

The Voodoo Soldiers of Arthur's Seat, Edinburgh

Autor: Beach Combing | w : Modern , trackback W 1836 roku niektóre dzieci odkryły ukrytą niszę…
Przeczytaj całość
Dziwne historie

Zostaniesz wyrzucony: Nowa zaraza społeczna?

Autor: Beach Combing | w : Actualite , trackback Przedstawiamy Spiking Zara, dziewiętnastoletnia…
Przeczytaj całość
Dziwne historie

Brytyjskie i irlandzkie kobiety w czarnych duchach

Autor: Beach Combing | w : Modern , trackback W dzisiejszym podcaście Boggart and Banshee Chris…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!