Vintage

Słoń hotel Lucy, najdziwniejszy hotel świata

Ten budynek to sześciopiętrowy przykład architektury nowatorskiej w kształcie słonia, zbudowany z drewna i blachy w 1881 roku przez Jamesa V. Lafferty’ego w Margate City, New Jersey, około pięciu 8 km na południe od Atlantic City.

Słoń hotel Lucy, najstarsza przydrożna atrakcja Ameryki

Pierwotnie nazwany Słoń Bazaar, został zbudowany w celu promowania sprzedaży nieruchomości i przyciągania turystów. Dziś Lucy jest najstarszą zachowaną przydrożną atrakcją turystyczną w Ameryce.

W 1881 roku Urząd Patentowy USA przyznał Jamesowi V. Lafferty’emu patent dający mu wyłączne prawo do tworzenia, używania i sprzedawania budynków w kształcie zwierząt na okres siedemnastu lat. Lafferty sfinansował projekt i budowę swojego pierwszego budynku w kształcie słonia w South Atlantic City, obecnie zwanym Margate. Do projektu zatrudnił filadelfijskich architektów Williama Free i J. Masona Kirby’ego.

Lucy
Harriet Duncan, Hotel Lucy w kształcie słonia, WikimediaCommon

Konstrukcja najdziwniejszego hotelu

Struktura stoi na wysokości 19,7 m, 18,3 m długości i 5,5 m szerokości i waży około 90 ton. Jest wymieniona jako 12 najwyższa statua w Stanach Zjednoczonych. Lucy została zbudowana z prawie miliona kawałków drewna i wymagała 200 beczek gwoździ, 4 ton śrub i żelaznych prętów; 12 000 stóp kwadratowych cyny pokrywa zewnętrzną część. W całej konstrukcji umieszczono 22 okna.

Pierwotnie, Lafferty przyniósł potencjalnych klientów nieruchomości, aby zobaczyć działki ziemi z Lucy. Oerował wyjątkowe widoki na Margate, panoramę Atlantic City, plażę i Ocean Atlantycki i służy jako taras widokowy dla współczesnych gości podczas wycieczek.

Powiązane artykuły
Vintage

Kobieta całuje swoją złotą rybkę, 1944

Finny, złota rybka, obdarza swoją panią, panią George Wolfe z Des Moines w stanie Iowa, swoim…
Przeczytaj całość
Vintage

Zdjęcia Gordon Highlanders na patrolu w Belfaście w latach 70.

Srebrny Jubileusz i Urodzinowe Wyróżnienia 1977, ogłoszone 11 czerwca 1977 roku, przypadły na…
Przeczytaj całość
Vintage

50 niesamowitych zdjęć przedstawiających sceny uliczne Alkmaar z końca XIX wieku

Alkmaar to miasto i gmina w Holandii, położone w prowincji Holandia Północna. Alkmaar jest…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!