Vintage

Maszyny do robienia kawałów braci DeMoulin i humor w latach 1896 – 1930r

W latach 1896 – 1930 firma DeMoulin Brothers Company produkowała urządzenia do robienia kawałów, które były wykorzystywane w różnych ceremoniach inicjacjach w lożach braterskich. Ich cudownie dziwne katalogi zebrała rysowniczka New Yorkera Julia Suits w swojej książce ” The Extraordinary Catalog of Peculiar Inventions„.

Maszyny do robienia kawałów braci DeMoulin

Książka pokazuje „setki najbardziej pomysłowych maszyn do robienia kawałów DeMoulin, wraz z ich oryginalnymi, dziwacznymi opisami i ekscentryczną grafiką” oraz z historią znęcania się nad innymi w Ameryce. Bracia DeMoulin byli liderami w dziedzinie urządzeń do robienia kawałów. Jednak ich urządzenia były tylko częścią ich działalności. Wykonywali również meble, meble kościelne i ławki, a także meble lożowe. Zajmowali się tapicerowaniem, obróbką maszyn żelaznych i odkuwek, odlewami z żelaza, mosiądzu i aluminium, malarstwem artystycznym i scenicznym. Produkowali miecze, biżuterię, mundury, czapki i suknie, wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, kostiumy, regalia, odznaki i nowości guzikowe i wiele innych.

Maszyny do robienia kawałów
Jedna z okładek katalogu braci DeMoulin

Maszyny do robienia kawałów i ich specyficzny rodzaj promocji

Aby promować swoją działalność, stosowali model marketingu Montgomery Ward, przyjęty później przez Sears & Roebuck – drukowali i rozpowszechniali wyszukane, profesjonalnie zaprojektowane, artystyczne i szczegółowe katalogi. Zamiast dzisiejszej reklamy radiowej, telewizyjnej i internetowej, DeMoulin wysyłał katalogi wszędzie. Dla najbardziej popularnych towarzystw braterskich istniały specyficzne katalogi dla każdego zamówienia. Potem był katalog „Burleska i Specjały Stopnia Ubocznego, Parafie i Kostiumy” dla wszystkich. Pierwszy katalog został wydrukowany w 1895 roku dla Modern Woodmen of America. Ostatni katalog z figlami został wydrukowany w 1930 roku.


Powiązane artykuły
Vintage

Kobieta całuje swoją złotą rybkę, 1944

Finny, złota rybka, obdarza swoją panią, panią George Wolfe z Des Moines w stanie Iowa, swoim…
Przeczytaj całość
Vintage

Zdjęcia Gordon Highlanders na patrolu w Belfaście w latach 70.

Srebrny Jubileusz i Urodzinowe Wyróżnienia 1977, ogłoszone 11 czerwca 1977 roku, przypadły na…
Przeczytaj całość
Vintage

50 niesamowitych zdjęć przedstawiających sceny uliczne Alkmaar z końca XIX wieku

Alkmaar to miasto i gmina w Holandii, położone w prowincji Holandia Północna. Alkmaar jest…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!