Vintage

Wczesne fotografie Lucy the Elephant, niesamowitego hotelu Elephant w Margate City, New Jersey

Lucy the Elephant to sześciopiętrowy przykład architektury nowatorskiej w kształcie słonia, zbudowany z drewna i blachy w 1881 roku przez Jamesa V. Lafferty’ego w Margate City, New Jersey, około pięciu mil (8 km) na południe od Atlantic City. Pierwotnie nazwany Elephant Bazaar, Lucy został zbudowany w celu promowania sprzedaży nieruchomości i przyciągania turystów. Dziś Lucy jest najstarszą zachowaną przydrożną atrakcją turystyczną w Ameryce.

W 1881 roku Urząd Patentowy USA przyznał Jamesowi V. Lafferty’emu patent dający mu wyłączne prawo do tworzenia, używania i sprzedawania budynków w kształcie zwierząt na okres siedemnastu lat. Lafferty sfinansował projekt i budowę swojego pierwszego budynku w kształcie słonia w South Atlantic City, obecnie zwanym Margate. Do projektu zatrudnił filadelfijskich architektów Williama Free i J. Masona Kirby’ego.

Struktura stoi na wysokości 65 stóp (19,7 m), 60 stóp (18,3 m) długości i 18 stóp (5,5 m) szerokości i waży około 90 ton. Jest wymieniona jako 12 najwyższa statua w Stanach Zjednoczonych. Lucy została zbudowana z prawie miliona kawałków drewna i wymagała 200 beczek gwoździ, 4 ton śrub i żelaznych prętów; 12 000 stóp kwadratowych cyny pokrywa zewnętrzną część. W całej konstrukcji umieszczono 22 okna.

Pierwotnie, Lafferty przyniósł potencjalnych klientów nieruchomości, aby zobaczyć działki ziemi z Lucy howdah (powóz). Howdah oferuje wyjątkowe widoki na Margate, panoramę Atlantic City, plażę i Ocean Atlantycki i służy jako taras widokowy dla współczesnych gości podczas wycieczek.

Powiązane artykuły
Vintage

Zdjęcia Gordon Highlanders na patrolu w Belfaście w latach 70.

Srebrny Jubileusz i Urodzinowe Wyróżnienia 1977, ogłoszone 11 czerwca 1977 roku, przypadły na…
Przeczytaj całość
Vintage

50 niesamowitych zdjęć przedstawiających sceny uliczne Alkmaar z końca XIX wieku

Alkmaar to miasto i gmina w Holandii, położone w prowincji Holandia Północna. Alkmaar jest…
Przeczytaj całość
Vintage

Jackie Kennedy Onassis i John F. Kennedy Jr. jeżdżą na rowerach w Central Parku, 1969

Być może większość osób przebywających w Central Parku w ten jesienny dzień nie zwróciła…
Przeczytaj całość
Newsletter
Podoba Ci się o czym piszemy?
Zapisz się na newsletter Świata Tajemnic i wszystkie historyczne newsy wlecą od razu na Twoją skrzynkę!