Amerykańskie UFO (#27): SIGMA! Pierwszy kontakt z obcymi

projekt-sigma-ufo-alien-obcy-kosmici-kontakt

Oficjalnie rząd Stanów Zjednoczonych nigdy nie nawiązał jakiegokolwiek kontaktu z istotami pozaziemskimi. Sprawa nie jest jednak tak oczywista jak mogłoby się wydawać. Istnieją świadkowie i dokumenty według których pierwszy kontakt z obcymi nastąpił już w latach 60 ubiegłego stulecia, a wszystko zostało zachowane w najwyższej tajemnicy.

Jeśli chodzi o pierwszy rzekomy kontakt przedstawicieli USA z pozaziemskimi formami życia to sprawa jest nieco skomplikowana. Różne źródła podają kilka różnych wersji. Jest więc mały problem, czy jeśli prawdą jest, że obcy nawiązali z nami kontakt to która wersja jest bardziej prawdziwa. Może pierwsza, albo ta o której mówi najwięcej świadków? Myślę, że warto opisać je wszystkie, wtedy każdy czytający ten artykuł i dwa następne będzie mógł sam ocenić ich wiarygodność. Aby ułatwić rozróżnienie o której wersji wydarzeń piszę, nazwę je X, Y i Z.  W tym artykule zajmę się projektem Sigma i wersją X. Pozostałe dwie wersje to: Projekt Plato- spotkanie w 1954 w Muroc Airfield i Projekt Sepro -  spotkanie w 1964 roku w White Sands Missile Range.

Projekt Sigma o kryptonimie Midnigh został utworzony jako podprojekt innego dużego projektu – Gleem w ramach którego prezydent Eisenhower nakazał zbieranie wszelkich informacji na temat działalności obcych na Ziemi. Utworzenie podprojektu Sigma nastąpiło jednocześnie ze startem projektu Glemm w 1953 roku lub rok później. Pierwsze znane informacje dotyczą końca lat 50, nie istnieją żadne szczegółowe informacje z pierwszych lat funkcjonowania projektu, przypuszcza się, że opracowywano wtedy hipotetyczne scenariusze nawiązania pierwszego kontaktu, korzyści i zagrożenia wynikające z takiego kontaktu. Według niepotwierdzonych informacji, kontrolę nad projektem sprawowało NSA, CIA  i MJ-12. Pierwszy prymitywny kontakt z obcymi nawiązano w 1959 roku wysyłając w kosmos wiadomości w binarnym języku komputerowym. Dzięki nowoczesnemu jak na tamte czasy komputerowi udało się porozumieć z przybyszami z innych planet i umówić spotkanie „w cztery oczy”.

project-sigma-ufo-alien-kosmici-obcy-kontakt

Ostatnia strona dokumentu oznaczonego „ECN 0001 CLASSIFIED BY: MJ12-EO-34012 DECLASSIFY ON: EXEMPT CAT 1 REC/770614”. Na czerwono zaznaczono fragment dotyczący projektu Sigma.

ufo- Holloman -sigma-projekt-kosmici-ladowanie

Kadr z filmu rzekomo nakręconego w bazie Holloman 26.1

Spotkanie odbyło się  24 Kwietnia 1964  (lub 25 kwietnia) na terenie należącym do wojska w Nowym Meksyku. Wizyta ta miała miejsce prawie pięć lat po pierwszej udanej komunikacji w roku 1959. Oznacza to, że prace w ramach projektu Sigma posuwały się powoli, ale sukcesywnie.  Chociaż trudno jednoznacznie określić czy 5 lat to długo, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z obcymi którzy mogą porozumiewać się w zupełnie inny sposób niż my.  Około 5:30 rano na wojskowych radarach wykryto trzy niezidentyfikowane obiekty latające. Jeden z tych obiektów wylądował  w bazie Hoolman w Nowym Meksyku. Z jego wnętrza wszyli przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji „szaraki”  nazywanymi „Large-Nose Aliens” lub „Large-Nosed’ Grays” ze względu na znacznie większy nos niż w przypadku innych „szaraków”.  Ten typ szaraków jest znacznie mniej popularny niż „typowe szaraki” z małymi nosami. Przybyli oni z układu słonecznego Betelgezy w gwiazdozbiorze Oriona.

Konstelacja Oriona i układ Betelgezy 26.2

W umówionym miejscu, obcych przywitał oficer USAF (OSI). Szarakom oddano ciała odnalezione na miejscu katastrofy w Roswell w 1947 roku. Podstawowe zrozumienie przekazywanych infoamcji przez obych nastąpiło dopiero po kilku godzinach. Z uzyskanych informacji od Szarków, dowędzili się miedzy innymi, że w kosmosie istnieją trzy grupy cywilizacji:

  • MALEVOLENT – rasa niebezpieczna, kierująca się w swoim rozwoju agresją. Stanową zagrożenie dla innych cywilizacji.
  • BENEVOLENT – cywilizacje nastawiane pokojowo do innych ras, często pomagają w rozwoju i wymieniają się informacjami.
  • NEUTRAL – ta grupa jedynie obserwowała inne cywilizacje bez ingerencji w ich ewolucję

Według agenta Richara Doty, starszego sierżanta AFOSI, zajmującego się śledztwami kryminalnymi i operacjami kontrwywiadowczymi,  w dniu spotkania miało dojść do pomyłki i UFO początkowo  pojawiło się w złym miejscu. 12 godzin przed lądowanie statku w bazie Hoolman, UFO było widziane przez policjanta Lonnie Zamora w Socorro w Nowym Meksyku.  Incydent z Socorro  jest jednym z lepiej znanych i udokumentowanych lądowań UFO. Ze względu że całe wydarzenie dotyczyło policjanta na służbie na miejsce wydarzenie przybyła ekipa dochodzeniowa, która zabezpieczyła niezidentyfikowane ślady stóp i tajemnicze dziury w ziemi oraz pobrała próbki. Pobrane materiały jednoznacznie potwierdziły, że tego dnia doszło tam do niewyjaśnionego zdarzenia. Więcej o incydencie w Socorro przeczytasz w tym artykule. Producenci Robert Emenegger i Allan Sandler specjalizujący się w dokumentach o UFO, w 1972 otrzymali propozycję od Williama Colemana byłego rzecznik programu badań UFO przez Siły Powietrzne „Blue Book” i pułkownika Georgem Weinbrenner’em, byłego dowódcy ATIC (Air Technical Intelligence Center) przekazania na potrzeby filmu dokumentalnego dowodów na istnienie pozaziemskich cywilizacji. Dowodami tymi miały być zdjęcia i filmy NOLi w tym 16-milimetrowe wideo na którym widać obcego  w towarzystwie oficera lotnictwa, film ze spotkania z obcymi w bazie Holloman z maja 1971 roku oraz dokumenty służbowe czy zdjęcia UFO wykonane przez astronautów. Producent filmowy Emenegger spotkał się w bazie Wright-Patterson z pułkownikiem Weinbrennerem, który zasugerował, że „oni” oczekują by o filmie wszyscy wiedzieli, ale żadna z upoważnionycch osób nie potwierdzi jego autentyczności. Producentom udało się jedynie zobaczyć i skopiować 12 sekundowy fragment z lądowania w Holloman, który po raz pierwszy zaprezentowano w 1988 r. w programie „UFO Cover-up?…Live!”. William Coleman  w wywiadzie z 2002 r.  wyjaśnił, że przełożeni zakazali upublicznienia tajnych nagrań argumentując to obawą o wyciek tajnej technologii. Na kamerach dla polepszenia jakości obrazu  miano zamontować specjalne eksperymentalne obiektywy.

Film z rzekomego lądowania UFO W Holloman

W sierpniu 2006 roku w sieci pojawił się dokument rzekomo pochodzący z Pentagonu. Zawarte są w nim między innymi informacje na temat projektu Sigma. Według tego co jest tam napisane projekt nadal jest kontynuowany i zajmuje się badaniem pozaziemskich pojazdów. Osobiście uznałbym ten dokument w całości za oszustwo, mimo że pojawiają się w nim dziesiątki nazwisk i danych „badaczy”.Nie tylko ze względu na to, że we wszystkich innych nieco bardziej wiarygodnych źródłach Sigma dotyczy prób nawiązywania kontaktu z obcymi (nie badań nad NOLami), a bardziej na wątpliwe pochodzenie dokumentu. W 1966 roku projekt Gleem w ramach którego działał podprojekt SIGMA zmienia nazwę na Projekt AQUARIUS. Główne zadania „Sigmy” nie ulegają  zmianie, zmodyfikowano jedynie struktury w ramach których działał projekt.  Dowództwo wojskowe i prezydent docenili osiągnięcia zespołu projektu i w  1976 r. podjęto decyzję o kolejnym przekształceniu podprojektu SIGMA (Midnigh) w oddzielny duży projekt pod tą samą nazwą. I znowu nie ma zbyt wielu informacji o tym co działo się z projektem po przekształceniu w oddzielny program. Znam jednie jedno wydarzenie związane z „Sigmą” po 1976 roku, opublikowane zaledwie 5 lat temu, więc jest do dość świeża historia

ufo-kosmici-kontakt-spotkanie-obcy-szaraki-sigma

Linda Moulton Howe 26.3

ufo-kosmici-szaraki-kontakt-ladowanie-nol-sigma-project

Fragment artykułu Lindy Howe, „Nexus New Times”, 2009 r.

W marcu 2010 roku w australijskim magazynie „Nexus New Times”, Linda Moulton Howe, włoska dziennikarka, która napisał kilka książek na temat kontaktów z obcymi cywilizacjami, opisuje historie spotkania z szarakami nigdzie wcześniej nie publikowaną. Linda Howe spotkała się z człowiekiem którego nazwała “John Smith”, emerytowanym pracownikiem  AFOSI (US Air Force Office of Special Investigations). Smith został przydzielony do jednostki, która badała rozbite NOLe. Według informatora są dwa rodzaje obcych, pierwsi mają około 182 cm do 213 cm wzrostu, ich wygląd zewnętrzny przypomina ludzi, jednak przy bliskim kontakcie widać że ich rysy twarzy różnią się od ludzkich. Drugim typem są „szaraki” z którymi nawiązywał kontakt. Tajna jednostka Smitha do odzyskiwania szczątków rozbitych UFO, działała za pośrednictwem NSA w projekcie Sigma. Naukowcy z Sigma mieli odnaleźć odpowiednie częstotliwości i  nauczyć się matematycznych kombinacji dzięki którym udałoby się nawiązać kontakt z ”szarkami”. W  1978 roku uczestniczył w jednym ze spotkań z przedstawicielami cywilizacji pozaziemskiej. W stanie Arizona badali jeden ze spodków, który wylądował. W pewnym momencie z obiektu wyłoniła się niska, szara postać ze spuszczoną głową zmierzająca w  jego kierunku.  Szarak wywołał u niego atak tak wielkiego przerażenia, że całe jego ciała zaczęło drżało. Czuł, że zaraz zasłabnie i chciał jak najszybciej stamtąd uciec, ale wiedział, że za jego plecami wszystko obserwuje i nadzoruje zespół z jego szefem na czele. Obcy był bliżej, w pewnym momencie podniósł głowę tak że zobaczył jego wielkie czarne oczy. W momencie kontaktu wzrokowego poczuł jakby w jego mózgu puszczono 7 różnych filmów jednocześnie. Czuł się sparaliżowany, mimo, że chciał nie mógł wykonać żadnego ruchu. Kiedy szarak przestał wpatrywać się w Smitha ten stracił przytomność.  Po całym incydencie obudził się w szpitalu gdzie jego przełożony powiedział mu, że teraz wie czemu po prostu nie usiądziemy sobie  „z nimi” przy stole popijając kawę i dyskutując o wszechświecie. W innej z publikacji, Linda Moulton Howe twierdzi, że informator pracujący przy tajnych programach potwierdził istnienie projektu, przekazując jej mało szczegółowe informacje na temat „Sigmy”. Uzyskała od niego informacje jakoby od 1960 centrala projektu Sigma  znajdowała się w Kirtland AFB. Wzmiankę o bazie Kirtland można odnaleźć również w dokumentach wykradzionych przez jednego z pracowników tajnych rządowych organizacji o pseudonimie O. H. Krill. Dokumenty zostały opublikowane w 1988 roku przez ParaNet BBS i szybko podzieliły środowisko ufologiczne. Jedni uznali je za próbę dezinformacji lub oszustwa inni za prawdę. Dokument wygląda raczej jak nieudany żart, zawiera wszystkie najbardziej niesamowite historie krążące w środowisku ufologicznym, jednak wielu nadal uważa, że jest to autentyczny raport. Dokument pod nazwą „A SITUATION REPORT ON OUR ACQUISITION OF ADVANCED”  dotyczył  współpracy rządu z szarakami, podziemnych baz, zezwolenia na pobieranie ludzkich narządów przez obcych i innych tego typu opowieści. W dokumencie tym jest informacja jakoby w bazie Kirtland rzeczywiście znajdował się podziemny kompleks.

project-sigma-Kirtland-ufo

Fragment raportu "A SITUATION REPORT ON OUR ACQUISITION OF ADVANCED" dotyczący podziemnych tuneli w Kirtland Air Force Base.

Kolejne zamieszanie w sprawie bazy w Kirtland wywołał Paul Bennewitz, biznesmenem i badacz UFO. Stał się znany po tym jak sfilmował UFO nad jedną z baz. Materiał video wysłał do bazy w Kirtland. Widocznie wojskowym nie spodobało się zachowanie  Bennewitza i zamiast dać sobie spokój do sprawy przydzielili agenta Doty, który miał skompromitować biznesmena i badacza. Przekazywał  Bennewitz’owi fałszywe informacje na temat UFO, kontaktów z szarakami i podziemnych baz. Zaczął go nawet straszyć, że jest obserwowany przez obcych i  jest w dużym niebezpieczeństwie. Bennewitz dostał rozstroju nerwowego, aż w końcu skończyło się psychozą paranoidalną i trzykrotnym pobytem w szpitalu. Jest do dokonały przykład jak perfidnie służby rządowe manipulowały opinią publiczną. Zastanawiające jest jedno, skoro film nie miał według wojskowych żadnego znaczenia, a tunele nie sinieją to czemu przeciw jednemu człowiekowi wytoczono tak wielką machinę.

^Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozostałych wersji rzekomego pierwszego kontaktu z obcymi zachęcam do lektory:  Plato (#28); Serpo(#29)
^Istnienie projektu Sigma nie zostało potwierdzone przez rząd Stanów Zjednoczonych, a autentyczności dokumentów nie można zweryfikować w oficjalnych źródłach rządowych.

Artykuł, który przeczytałeś jest częścią serii wpisów zatytułowanej „Amerykańskie UFO”. Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów z serii. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na którąś z poniższych okładek

 

projekt-aquarius-project-ufo-wodnik projekt-snowbird-project-ufo projekt-pounce-project-ufo-alien ufo-project-sigma-projekt-ufo-alien-kosmici

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>