Amerykańskie UFO (#17): Czarne helikoptery

czarne-helikoptery-ufo-smiglowce-black-helicopters

Często w miejscach gdzie doszło do obserwacji UFO, okaleczeń bydła lub powstawania tzw. kręgów w zbożu, pojawiają się tajemnicze czarne helikoptery krążące w okolicy. Do kogo należą? Tego do końca nie wiadomo bo helikoptery nie mają oznaczeń, a żadna agencja rządowa nie przyznaje się do ich istnienia. Powstało kilka hipotez i w tym artykule opiszę je wszystkie. Na początku zanim spróbuję wyjaśnić czym są tajemnicze helikoptery warto zapoznać się z kilkoma krótkimi historiami ich obserwacji.

Incydent „Jacksie” -> Na platformie multiblogowej wordpress.com na jednym z anglojęzycznych blogów (thetruthbehindthescenes) poświęconemu fenomenowi UFO, autor publikuje zdjęcia czarnych helikopterów i tajemniczych zjawisk jakie później zaobserwowano. Zdjęcia wykonała „Jackie” 19 czerwca 2011 w West Monroe, Louisiana. Pierwsze zdjęcie przedstawia sam helikopter, drugie wykonano chwilę po tym jak odleciał. Na kolejnych fotografiach wyraźnie widać, że na niebie pozostały dziwne ślady. Według „Jackie” „ślady” były widoczne przez kilka godzin, zwłaszcza w nocy kiedy wokół nich pojawiła się poświata. Po raz pierwszy spotkałem się z tak dziwną relacją dotyczącą czarnych helikopterów. Na tyle inną od wszystkich pozostałych, że warto o niej wspomnieć.

czarne-smiglowce-ufo-spisek-rzad-usa-ameryka

Zdjęcie "Black Helicopter" autorstwa "Jacksie". *thetruthbehindthescenes 17.1

Czarne-helikoptery-znaki-ufo 

Chwila po tym jak odleciał helikopter. "Jacksie" *thetruthbehindthescenes 17.2

kosmici-czarne-black-helikoptery-usa

Fragment powyższego zdjęcia w powiększeniu *thetruthbehindthescenes 17.3

kregi-ufo-helikoptery-ameryka

Kolejne zdjęcie wykonane 19 czerwca 2011 w West Monroe, Louisiana."Jacksie" *thetruthbehindthescenes 17.4

Incydent z archiwum MUFON -> 22 lutego 2013 roku, jeden z mieszańców East Providence  położonym w stanie Rhode Island (New England) zauważył tajemniczy trójkątny obiekt w towarzystwie czarnego helikoptera.  Wracając do swojego biura, około godziny 18:45 usłyszał dziwne buczenie, coś przypominające dźwięk helikoptera. Spojrzał do góry i zauważył czarny helikopter eskortujący duży trójkątny obiekt. Prócz hałasu helikoptera nie było słychać żadnych innych dźwięków, oznacza to, że trójkąt najprawdopodobniej poruszał się bezdźwięcznie. Helikopter miał wyłączone światła pozycyjne, natomiast trójkąt posiadał kilka czerwonych świateł. Pojazdy poruszały się na wysokości 500  metrów  w kierunku południowo-zachodnim, gdzie znajdowało się lotnisko. Cała obserwacja trwało około dwóch minut do czasu aż budynki zasłoniły obserwowane obiekty.  O całym zajściu poinformował MUFON – pozarządową organizację badającą obserwacje UFO.

Incydent Dallas Road -> 14.09.12 w miejscowości Victoria (Kolumbia Brytyjska, Kanada) grupka znajomych relaksowała się na plaży Dallas Road gdy ich uwagę przykuły dziwne światła.  To był jasny, duży cylindryczny obiekt z trzema jakby się wydawało oddzielnymi  światłami. Wkrótce po wykonaniu tych zdjęć pojawiły się dwa czarne helikoptery, które krążyły wokół jasnego obiektu. Owy obiekt nie wykonywał żadnych gwałtownych ruchów, powoli oddalał się od obserwującej go grupy aż w końcu całkowicie stracili go z oczu.

UFO-nad-kanada-czarne-helikoptery

Jasny obiekt widziany nad Dallas Road. Ken Pfeier mufon.com 17.5

black-tajne-czarne-helikoptery-ufo

Jasny obiekt widziany nad Dallas Road. Ken Pfeier mufon.com 17.6

Incydent w King Lynn  -> Tajemnicze śmigłowce i wojskowe myśliwce w towarzystwie UFO pojawiają się również w Europie. Nad głowami mieszkańców King Lynn w Anglii co noc pojawiają się tajemnicze światła, które poruszają się na niebie nawet przez kilka godzin, nie wydając przy tym żadnych dźwięków.  Autor filmów, twierdzi że trwa to od kilku miesięcy. Wideo wrzucał na swój profil youtube (TheJSB007), gdzie uzbierała się już prawdziwa kolekcja tego typu nagrań. W sumie widział ich około 40. 8 marca 2012 roku, około godziny 20:20 obiekt znów się pojawił. Jak w przypadku większość obserwacji, świadek wyjął swój telefon komórkowy i zaczął nagrywać wbudowaną w nim kamerą. Filmował UFO przez około 6 minut, później pojawiły się wojskowe maszyny które zbliżyły się do niezidentyfikowanego obiektu. Wyraźnie można dostrzec różnicę miedzy UFO, a samolotem. Myśliwiec wydaje głośny dźwięk i posiada światła pozycyjne, które charakterystycznie migają, natomiast UFO to jasny obiekt, nie przypominający świateł pozycyjnych, potrafi też zawisnąć nieruchomo w jednym miejscu.

Jeden z obiektów widziany nad Florydą w lipcu 2012 roku. 17.7

Incydent „Floryda 2012″-> 20 lipca 2012 amerykańska grupa ufologiczna Disclosure opublikowała nagranie z Florydy. Widać na nim dwa niezidentyfikowane obiekty latające z pomarańczową poświatą w towarzystwie helikopterów. Wyraźnie można zauważyć różnicę miedzy niezidentyfikowanymi obiektami latającym, a śmigłowcem. Nagranie trwające ponad 3 minuty zostało wykonane na jednej z dzielnic mieszkaniowych.

UFO w towarzystwie czarnego helikoptera. Floryda, lipiec 2012 r. 17.8

Przybliżyłem sam problem obserwacji tych tajemniczych helikopterów, teraz postaram się przedstawić wszystkie teorie wyjaśniające pochodzenie i przeznaczenie  „Black Helicopters!” z jakimi się spotkałem.

„Spokojnie to tylko ćwiczenia”
Faktem jest to, że czarne helikoptery wykorzystują  US Customs and Border Protection, Immigration and Customs Enforcement, the US Marshals Service, the Drug Enforcement Administration and the Federal Bureau of Investigations, Army National Guard oraz Department of Homeland Security. Rząd jednak zaprzecza jakoby helikoptery nie posiadały żadnych oznaczeń. Jedynym wyjątkiem są maszyny wykorzystywane do tajnych misji, najczęściej uwalniania zakładników. W takich przypadkach zamalowuje się wszystkie oznaczenia pozwalające zidentyfikować właściciela. Jedyną z jednostek, która może używać takiego  malowania jest Pułku Lotnictwa Operacji Specjalnych („160th SOAR „) w Ft. Campbell, Kentucky. Ta specjalna farba nazywana jest „CARC” i znana jest ze swoich właściwości antyradarowych. Do armii amerykańskiej napływało coraz więcej zgłoszeń o obserwacji czarnych helikopterów nad dzielnicami mieszkalnymi. W 2013 roku
wojskowi  zapewniali, że nie ma powodu do niepokoju, a krążące helikoptery biorą udział w systematycznie przeprowadzanych ćwiczeniach. Rzecznik armii Michael Noggle powiedział, że co prawda armia posiadać  poligony na których można przeprowadzać ćwiczenia,ale są to duże, otwarte, niezabudowane tereny. Armia musi szkolić się  zdala od baz, w dzielnicach mieszkaniowych by być przygotowanym na każdą sytuację. Wielu sceptyków twierdzi, że czarne śmigłowce bez oznaczeń, a zwłaszcza bez okien nie istnieją. Otóż istnieją. Jedną z takich maszyn stworzyła firma Northrop Grumman Ryan. Czy tajemniczymi helikopterami które często widać chwilę po obserwacjach UFO są  drony Northrop Grumman Ryan 379 VTUAV ? tego do końca nie wiadomo.  Na pewno przypominają te opisywane przez świadków obserwacji UFO i „czarnych helikopterów”.

black-czarne-tajne-helikoptery-ufo

Northrop Grumman Ryan 379 VTUAV . 17.9

okaleczanie-bydla-ufo-kosmici

Chris O’Brien autor między innymi książki „The Mysterious Valley”, udokumentował historie pojawiania się czarnych helikopterów w okolicach w których dochodziło do tajemniczych okaleczeń bydła. Na zdjęciu oficer Gabe Valdez wezwany do okaleczenia bydła, Nowy Meksyk, 1970 r. 17.10

„Szpiegowanie obcych”
Helikoptery najczęściej pojawiają się na krótko przed lub po samej obserwacji UFO, rzadziej w trakcie. Wszystkie relacje świadków mówią to samo, czarne helikoptery bez oznaczeń krążące kilka/ kilkanaście minut tak jakby czegoś szukały. Nie ma jakieś reguły jeśli chodzi o modele czarnych helikopterów, w ich roli widziano zarówno UH 60 Blach hawk jaki i wielkie CH-57 Chinook.  Jedną z pierwszych teorii jest powiązanie nieoznakowanych helikopterów z tajną agencją rządową, która zbiera informacje na temat działalności obcych na ziemi. Zastanawia mnie skąd agencja miałaby informacje gdzie i o której pojawi się UFO. Możliwe, że bazy w których rozlokowano helikoptery są rozsiane po całym kraju i od momentu uzyskania informacji o UFO do startu i pokonania całej trasy mija na tyle mało czasu, że trafiają tam w kilkanaście minut. Większą zagadką są czarne helikoptery pojawiające się przed obserwacją UFO. „Black helicopters” pojawiają się nie tylko podczas  obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów na niebie, ale również w okolicach okaleczeń bydła. Wszystkie okaleczenie wyglądają podobnie. Tajemniczy napastnicy cicho i niemalże z chirurgiczną precyzyjną wycinają wnętrzności. Ciała zwierząt są pozbawione krwi tak jakby ktoś ją wyssał.  W wielu przypadkach trudno doszukiwać się ludzkiej ingerencji i sprawy pozostają niewyjaśnione przez lokalne władze dziesięcioleciami. Wielu farmerów widziało czarne  helikoptery kilka godzin po odkryciu martwych zwierząt. Możliwe, że to rząd w ramach tajnego programu monitorowania działalności obcych na Ziemi zbiera dane na temat okaleczeń bydła. Wielu farmerom nie podoba się to, że ktoś zabija ich bydło czy lata nad ich prywatnym ternem. Z tego powodu doszło nawet do jednego poważnego incydentu. Członkowie północnoamerykańskiej milicji ochotniczej próbowali zestrzelić jeden z czarnych helikopterów przelatujący nad ranczem jednego z szefów milicji. Jak się później okazało była to maszyna należąca do Gwardii Narodowej biorąca udział w misji treningowej.

 „Żywe organizmy New World Order”
Według najbardziej dziwnej teorii, za czarnymi helikopterami stoi organizacja New World Order (NWO). Ostrzegam, że to wyjaśnienie jest mało racjonalne, ale warto je opisać. NWO miała stworzyć nanobiotechnologiczne maszyny autonomiczne  zdolne do samodzielnego podejmowania decyzji. Nie są to dosłownie maszyny, ale coś w stylu hybrydy maszyny i żywego organizmy z cyklem reprodukcji! Tworzenie hybrydo-helikoptera zaczyna się od kryształków, które są wstrzykiwane do organizmu biologicznego gospodarza, najczęściej bydła. Niektórzy zwolennicy tej mało popularnej teorii idą dalej i dodają, że kryształki są rozpylane przez samoloty razem z tak zwanym „chemtrails”, które następnie dostają się do organizmu za pośrednictwem wody. Tego typu maszyny mają zostać wykorzystane do przejęcia władzy przez światowy rząd. Wspólnym elementem teorii spiskowych dotyczących rządu światowego jest chęć przejęcia władzy nad całym światem. Światowe elity stowarzyszone w tajnej organizacji spotykają się i dyskutują nad planami przejęcia władzy. Pomału realizują swoje plany  tak by w końcu powołać autorytarny rząd światowy, który zastąpi wszystkie suwerenne władze narodowe. Podobno organizacji New World Order ma pomagać ONZ, która według niektórych również używa czarnych helikopterów. Nie znalazłem jednak ani jednego dowodu na to by pracownicy ONZ latali „black helicopters”.

 „Zamaskowane UFO” i  „faceci w czerni”
Pojawiła się i taka opinia, że same czarne helikoptery są pochodzenia pozaziemskiego. Miałyby być to statki kosmiczne, które upodabniają się to ziemskich maszyn. Szybko przyszło mi do głowy pytanie, to czemu jedne statki stosują kamuflaż, a inne prawie niezauważone i bezgłośnie przemieszczają się po ziemskim niebie? Zadowalającej odpowiedzi nie znalazłem, ale niektórzy próbowali to tłumaczyć tak, że my też stosujemy kamuflaż zależnie od celu misji. Możliwe, że jedne zadania nie wymagały od obcych kamuflażu, a inne już tak.Według trzeciej teorii helikoptery powiązane są z tajną organizacją MIB (Men in black -Faceci w Czerni).  Agenci MIB mają odwiedzać świadków obserwacji UFO, podając się za agentów różnych agencji rządowych i przekonywać do zachowania w tajemnicy tego co się widziało. Stosują najróżniejsze praktyki, najczęściej zastraszanie. W takim samym celu miano by wykorzystywać helikoptery, krążące godzinami nad domem co powodowało u świadków poczucie dodatkowego strachu. Na podstawie tysięcy zgłoszeń można potwierdzić, że problem towarzyszenia czarnych helikopterów obserwacją UFO istnieje. Nie jest jednak znany ich cel. Teorii jest tyle, że każdy znajdzie jakąś, która go przekonuje, jeśli nie tą według której są to zwykłe wojskowe maszyny wykorzystywane do tajnych misji to tą, że za ich pomocą śledzi się działalność obcych na ziemi lub jeszcze inną.

(link do bibliografii)

Artykuł, który przeczytałeś jest częścią serii wpisów zatytułowanej „Amerykańskie UFO”. Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów z serii. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na którąś z poniższych okładek

Katastrofa-ufo-w-Roswell ufo-strefa-51-area-tajna Kompleks-S4-Papoose-Lake-area-51-strefa-ufo Czarne-helikoptery-ufo-black Projekt-Sign-Znak-ufo-project projekt-project-grudge-uraza Projekt-Blue-Book-ufo Panel-Robertsona-ufo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>