Amerykańskie UFO (#25): Projekt Snowbird

Projekt-Snowbird-ufo-kosmici

Rząd Stanów Zjednoczonych stworzył kilka oficjalnych i kilkadziesiąt nie oficjalnych tajnych programów badawczych do sprawa UFO. Mimo, że obecnie publikowanych jest coraz więcej dokumentów dotyczących tych projektów, niejednokrotnie trudno jest odkryć ich prawdziwe przeznaczenie. Snowbird według źródeł nieoficjalnych był ściśle tajnym projektem bezpośrednio powiązanym z pozaziemskimi UFO, według informacji rządowych  był czymś całkowicie innym.

project-snowbird-ufo-alien-avro

Los Angeles Times, 2 sierpnia 1960. Artykuł opisujący próby stworzenia samolotu w kształcie dysku. 25.1

Amerykanie w odtajnionych dokumentach wielokrotnie udowodnili, że celowo zatajali śledztwa dotyczące UFO, a w mediach prowadzili kampanię dezinformującą. Projekt Snowbird miał powstać w 1954 roku jako program budowy latających spodków przeznaczonych do celów propagandowych.  Jego głównym celem było zaprezentowanie opinii publicznej samolotów przypominających UFO, tyle że w całości stworzonych na bazie amerykańskiej technologii. Miano skonstruować samolot w kształcie latającego talerza, zaprosić dziennikarzy, pokazać dysk i wytłumaczyć, że za obserwacjami UFO stoi wojsko, a nie przybysze z kosmosu. Projekt ten został wykorzystany do wytłumaczenia obywatelom większości obserwacji UFO, które występowały w latach 50 ubiegłego stulecia.   Z informacji uzyskanych z nieoficjalnych dokumentów wynika, że w ramach projektu Snowbird  przeprowadzano loty próbne przechwyconych pozaziemskich UFO. Według tej wersji projekt  miał powstać w 1972 roku jako podprojket o nazwie kodowej CETUS  w projekcie Wodnik. Głównym i jednym z nielicznych dowód tej teorii jest dokument ”ECN 0001” sporządzony przez MJ-12  dla prezydenta USA, Jimmy Cartera. Dokument otrzymał  dziennikarz  William Moore w marcu 1983 roku od anonimowego informatora. Istnienie grupy MJ-12   nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone, tym samym nie można być pewnym autentyczności dokumentu. W dokumencie znajdują się informacje nie tylko o projekcie Snowbird, ale także o  katastrofach  i odnajdywanych ciałach obcych. Według innej z teorii na temat  Snowbird jaką znam ma to być kryptonim procedury „odwracania uwagi”. W przypadku kiedy dojdzie do masowej obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających lub innych działań o podobnym charakterze nad zaludnionym obszarem, wojsko rozpoczyna operację Snowbird. W ramach tej operacji,w obszar obserwacji wysyła się trójkątne samoloty takie jak bombowce B2 lub F-117 „Nighthawk”, helikoptery czy zrzuca flary. Ma to odwrócić uwagę od UFO i w razie nagłośnienia sprawy wojsko będzie miało racjonalne wytłumaczenie dziwnych obserwacji.

project-SNOWBIRD-ufo-alien-projekt

Dokument “ECN 0001 CLASSIFIED BY: MJ12-EO-34012 DECLASSIFY ON: EXEMPT CAT 1 REC/770614”. Na czerwono zaznaczono fragment dotyczący projektu SNOWBIRD.

Artykuł z 20 grudnia 1954 roku w gazecie Reading Eagle, dotyczący ćwiczeń arktycznych o nazwie kodowej SNOWBIRD 25.2

Poszukując informacji na temat tego projektu natrafiłem na archiwalną wersję gazety ‘Reading Eagle” z  20 grudnia 1954. Na stronie 18 w krótkim artykule pojawia się oznaczenie SNOWBIRD. Ma ono być nazwą  ćwiczeń wojskowych  z lat 1954/55 , których  celem było przystosowanie żołnierzy do walki w warunkach arktycznych. Informacja o ćwiczeniach  pojawia się w gazecie z 1954 roku czyli w tym samym roku kiedy rozpoczęto „propagandowy” projekt  Snowbird. Wojsko starało się unikać nadawania tych samych nazw kodowych różnym projektem prowadzonym w tym samym czasie. W takich sytuacjach bardzo łatwo o pomyłkę i udostępnienie dokumentów osobą nieupoważnionym. Jednak czasem celowo nadawano podobne nazwy dwóm różnym projektom, ale nigdy nie były one identyczne, np dron stealth  DarkStar (RQ-3) i rzekomo istniejący samolot DarkStar (X-22A).

Kadry z filmu „Research & Development in the Arctic circa 1955 US Army” nakręconego podczas ćwiczeń SNOWBIRD. 25.3

project-red-light-ufo-alien

Projekt Redlight 25.4

Redlight

Według jednej z alternatywnych teorii  projekt  Snowbird był jedynie przykrywką dla  innego ściśle tajnego programu. Redlight, był tajnym program testowania przechwyconych UFO, badania, rozwoju i wdrażanie obcej technologii zdobytej z pozaziemskich statków kosmicznych w amerykańskich  pojazdach latających. Wszystkie prace były prowadzone w Strefie 51, Groom Lake w Nevadzie. W pobliżu przeprowadzanych testów miały pojawiać się tajemnicze czarne helikoptery, bez symbolów umożliwiających ich identyfikację. Pierwsze próbne loty przebiegały bez większych problemów, jednak podczas jednego z testów doszło do katastrofy. Pojazd wykonujący próbny lot eksplodował, a cała załoga zginęła. Po incydencie, w  1962 roku lub 1963 podjęto decyzję o wstrzymaniu wszystkich praca  w ramach projektu Redlight. Projekt  wznowiono pod inną nazwą dopiero (prawdopodobnie w 1972) kiedy przedstawiciele pozaziemskie cywilizacji zgodzili się nam pomóc w zrozumieniu działania ich technologii.

(link do bibliografii)
^Istnienie projektu AQUARIUS nie zostało potwierdzone przez rząd Stanów Zjednoczonych, a autentyczności dokumentów nie można zweryfikować w oficjalnych źródłach rządowych.

Artykuł, który przeczytałeś jest częścią serii wpisów zatytułowanej „Amerykańskie UFO”. Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów z serii. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na którąś z poniższych okładek

 

Majestic-12-MJ-12-ufo 4602-Air-Intelligence-Service-Squadron projekt-aquarius-project-ufo-wodnik projekt-snowbird-project-ufo projekt-pounce-project-ufo-alien ufo-project-sigma-projekt-ufo-alien-kosmici

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>