Amerykańskie UFO (#24): Projekt AQUARIUS

project-AQUARIUS-projekt-ufo-wodnik

Prezydent Eisenhower  był mocno zaniepokojony wzrastającą aktywnością UFO. Jego uwagę zwróciło też to, że   nie wszystkie incydenty są zgłaszane dowództwu lotnictwa, przez co władze nie są w stanie oszacować jak wielki problem stanowi UFO w skali całego kraju. Musiał podjąć odpowiednie kroki, które w pełni pozwoliły by mu uporać się z niezidentyfikowany obiektami latającymi. W 1953 roku prezydent Eisenhower nakazał utworzenie  programu badawczego o nazwie Projekt Gleem, który miał być nadzorowany przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i MJ-12. Projekt miał być całkowicie tajny, dlatego jego finansowanie odbywało się przez CIA w ramach tak zwanego czarnego budżetu. Celem projektu Gleem było zbieranie danych wywiadowczych na temat obserwacji UFO, identyfikacja pojazdów, obserwacja i ewentualny kontakt z inteligentnymi pozaziemskimi formami życia.

project-Aquarius-ufo-alien

Dokument Air Force Office of Special Investigations (AFOSI)

Projekt Aquarius
W 1966 roku,  po trzynastu latach działalności projekt Glemm zostaje przemianowany na projekt Aquarius (projekt Wodnik).  Aquarius w przeciwieństwie do innych podobnych projektów, swoimi badaniami obejmował znacznie większy przedział czasowy, bo zajmował się badaniami aktywności UFO aż sprzed 25.000 lat. Głównym zadaniem było zbieranie wszystkich danych na temat obserwacji UFO potencjalnie prawdziwych. Zbieraniem informacji i ich analizą mieli zająć się najlepsi fachowcy  z MJ 12 i CIA w ramach Domestic Collection Division. Pierwsze wzmianki o projekcie Wodnik pochodzą z lutego 1981 r., wtedy to dziennikarz  William Moore  otrzymał od agenta AFOSI  Richarda Doty tajną notatkę datowaną na  17 listopada 1980 r. dotyczącą projektu Aquarius i  nieskategoryzowanego  programu/ projektu MJ-12. Pismo miało zostać wysłane przez AFOSI w bazie Bolling w Waszyngtonie do AFOSI District 17 w Kirtland i dotyczyło negatywu filmu z nagranym niezidentyfikowanym obiektem latającym. Dokument szybko rozpowszechnił się w środowisku ufologów, a później w czasach coraz popularniejszego internetu również w sieci. Kopia dokumentu został poddana badaniom, które wykazały, że w części jest to autentyczna korespondencja AFOSI. W ramach projektu Aquarius działały cztery podprojekty: BANDO, SIGMA, SNOWBIRD i POUNCE.
BANDO -> Początki pierwszego podprojektu Bando (hasło: RISK) sięgają lat kiedy to jeszcze nie istniał projekt Aquarius.  Został utworzony w 1949 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie posiadania przez wojsko i inne odpowiednie służby specjalne, jednostki  z wiedzą medyczną na temat EBE  (Extraterrestrial Biological Entity – pozaziemska istota biologiczna). W podprojekcie została zaangażowana duża liczba personelu medycznego i naukowego. Głównym zadaniem projektu Bando było zbieranie, gromadzenie, analizowanie i wykorzystywanie w praktyce  danych medycznych od pozaziemskich istot biologicznych. Informacje miały być pozyskiwane zarówno od żywych przedstawicieli EBE jak i martwych w trakcie przeprowadzania sekcji zwłok. Głównym celem tych badań miało być przede wszystkim całkowite zrozumienie procesu ewolucyjnego. Po utworzeniu projektu Wodnik, program Bando stał się jednym z podprojektów i był kontynuowany aż do 1974 roku.
SIGMA -> Początkowo został utworzony w 1954 (lub 1953) roku w ramach projektu Gleem, dopiero w latach 60 został wchłonięty przez projekt Wodnik i stał się jednym z czterech podprojektów. Powstał w celu nawiązania kontaktu z istotami pochodzenia pozaziemskiego. W 1959 roku personel projektu Sigma mógł świętować wielki sukces. Dzięki jego działalności badawczej udało się nawiązać pierwszy prymitywny, ale udany kontakt z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji. W 1976 r. wyłączono go ze struktur Aquarius’a i stał się samodzielnym projektem.
SNOWBIRD -> Projekt Snowbird (hasło: CETUS) powstał w 1972 roku w ramach projektu „Wodnik”. Od 1978 roku, jest oddzielnym projektem mający na celu testowanie pojazdów/technologii obcych zdobytych z rozpitych UFO. Obecnie istnieje kilka ściśle strzeżonych baz wojskowych, gdzie projekt nadal jest kontynuowany.
POUNCE -> Projekt Pounce (hasło: DIXIE)  został utworzony w 1968 roku w ramach projektu „Wodnik”, w niektórych źródłach pojawia się również rok 1949 jako prawidłowa data powstania programu. Głównym zadaniem tego pod projektu było wykorzystywanie wiedzy zdobytej z rozbitych UFO i wykorzystywanie jej w dziedzinie podróży kosmicznych. Dodatkowymi zadaniami były operacje opierające się na dezinformacji i kreowaniu alternatywnej historii zdarzeń. Od 1974 roku funkcjonuje jako oddzielny projekt i jest kontynuowany do dnia dzisiejszego. (Podprojekty, które odłączono od projektu Aquarius i zaczęły działać jako odrębne programy opiszę bardziej szczegułowo w osobnych artykułach.)

Edward U. Condon - szef zespołu Condon'a 24.1

Ściśle tajna organizacja MJ-12 po przeanalizowaniu wszystkich działających projektów w latach 50 i 60, uznało, że sytuacja kiedy to jedną sprawę bada kilka różnych organizacji w ramach niezależnych od siebie projektów zagraża bezpieczeństwu narodowemu. Większa liczba projektów równa się zwiększonemu prawdopodobieństwu wycieku tajnych informacji. Obawiano się, że w momencie gdy opinia publiczna pozna prawdę na temat odwiedzin przybyszów z innych planet może to zagrozić całemu programowi lotów kosmicznych. MJ12 i Narodowa Rada Bezpieczeństwa, obawiały się również tego, że osoby pracujące przy mniej wtajemniczonych projektach jak Grudge, Blue Book, Twinkle itp.  posiądą informacje na temat projektu Wodnik. Aby całkowicie zaspokoić ciekawość opinii publicznej, na uniwersytet w Colorado zorganizowano badania UFO pod patronatem lotnictwa, tzw. Komitet Condona. Po przeanalizowaniu „wszystkich” informacji uznano, że nie ma wystarczającej liczby dowodów aby móc  stwierdzić, że UFO stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych Ameryki. Po takim komunikacie amerykańskie wojsko mogło bez podejrzeń zakończyć wszystkie ówczesne projekty. Takie zakończenie było tylko pozorne, bo zamknięto tylko niektóre z nich. Uznano, że projekt „Aquarius” wyróżnia się spośród innych poziomem wtajemniczenia w prawdziwe pochodzenie UFO i dla bezpieczeństwa całego kraju należy go kontynuować w największej tajemnicy.

project-Aquarius-ufo-projekt-wodnik

Okładka raportu "Aquarius"

Najważniejszym dokumentem dotyczącym projektu Aquarius jest raport sporządzony przez MJ-12  dla prezydenta USA, Jimmy’ego Cartera, z 1976 roku oznaczony jako: „ECN 0001 CLASSIFIED BY: MJ12-EO-34012 DECLASSIFY ON: EXEMPT CAT 1 REC/770614” . Raport ujrzał światło dzienne w 1985r dzięki badaczowi UFO Williamowi L. Moore, który z pomocą jednego z urzędników rządowych miał możliwość zapoznania się i sfotografowania dokumentu.  Jak twierdzi sam Moore, w marcu 1983 r. odebrał  telefon od osoby twierdzącej, że może mu przekazać informację o tajnych programach. Informator kazał  Moore odbyć podróż lotniczą po kilku różnych portach lotniczych by dopiero potem wylądować w Nowym Jorku gdzie w  jednym z moteli miało dojść do przykazania informacji. Moore miał jedynie 19 minut na skopiowanie wszystkich dokumentów, dlatego jakoś kopi jest tak słaba.  W raporcie możemy przeczytać między innymi o katastrofie w Roswell i dwóch innych. Pierwszej pod koniec 1949 roku. Na miejscy katastrofy odnaleziono jedną z żywych istot pochodzenia pozaziemskiego. Istota nazwana „EBE” była rodzaju męskiego, zmarła na nieznaną chorobę 18 czerwca 1952 r.  Trzecia katastrofa, a raczej lądowanie miało miejsce  1958 na pustyni Utah. Tym razem odnaleziony pojazd był w idealnym stanie wizualnym i technicznym. Dla naukowców był tak skomplikowany, że nie byli oni go wstanie nawet wyłączyć by przewiesić w bezpieczne miejsce. Wszystko wskazywało na to, że obiekt z nieznanych przyczyn został po prostu porzucony.  Na jedne ze stron jest napisane, że żywy obcy odnaleziony na miejscu katastrofy UFO pochodził z planety Zeta Riticuli oddalonej o około 40 lat świetlnych od Ziemi. EBE przekazał informacje, że ich rasa miał wpływ na proces ewolucyjny ludzi. Z powodu podważenia teorii ewolucji, obawiano się, że może wybuchnąć panika. Wszystkie prace w ramach Aquarius’a miały być finansowane z budżetu CIA.

 

(link do bibliografii)
^Istnienie projektu AQUARIUS nie zostało potwierdzone przez rząd Stanów Zjednoczonych, a autentyczności dokumentów nie można zweryfikować w oficjalnych źródłach rządowych.

Artykuł, który przeczytałeś jest częścią serii wpisów zatytułowanej „Amerykańskie UFO”. Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów z serii. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na którąś z poniższych okładek

 

Panel-Robertsona-ufo Majestic-12-MJ-12-ufo 4602-Air-Intelligence-Service-Squadron projekt-aquarius-project-ufo-wodnik projekt-snowbird-project-ufo projekt-pounce-project-ufo-alien ufo-project-sigma-projekt-ufo-alien-kosmici

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>